Droższe kody zdrapki w PKO

Przyglądając się taryfom prowizji i opłat dotyczących produktów bankowych, można zauważyć jak podniosły się koszty za niektóre usługi, w tym w banku PKO. Duże znaczenie ma tutaj bez wątpienia wprowadzony podatek bankowy, który wszedł w życie od pierwszego lutego bieżącego roku.

Bank PKO wprowadził wiele opłat, których dotychczas nie było, bądź też koszty były niższe. Przykładem mogą być tutaj karty zdrapki wykorzystywane w systemie autoryzacyjnym. Od maja trzeba płacić aż dwadzieścia dziewięć groszy za jeden kod ze zdrapki. Do tej pory koszt za taką usługę wynosił dziesięć groszy. Na szczęście klienci banku PKO wciąż mogą korzystać z darmowych, jednorazowych kodów, które są przesyłane przez bank w wiadomości SMS.

Warto zauważyć, że w banku PKO wzrosły też i drobniejsze opłaty, jak chociażby opłata abonamentowa naliczana za powiadomienia o wysokości salda. Opłata wynosi tutaj obecnie siedem złotych, a wcześniej klienci płacili za nią pięć złotych. Natomiast w rachunkach Konto za Zero, Konto dla Młodych, Konto Pierwsze, Konto Rodzica, Superkonto, Superkonto Student i w Konto Pogodne trzeba będzie zapłacić za pakiet info osiem złotych zamiast sześciu. Więcej zapłaci się też za wydrukowanie potwierdzenia wykonania operacji na rachunku powiązanego z kartą debetową Eko Ekspres – tutaj koszt wynosi złoty i dziewięćdziesiąt dziewięć groszy, a wcześniej było to jedynie dziewięćdziesiąt dziewięć groszy.

Redakcja

Autor

Redakcja

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu ;)

Dodaj komentarz